logo

Univerzálne kváskové cesto na koláče

Podeľ sa týmto článkom s priateľmi

V tomto recepte nájdete postup, ako si pripraviť univerzálne kváskové cesto na koláče a tiež ako z neho pripraviť jednoduché kváskové pečené buchty. Veľmi ma lákala príprava sladkých kváskových koláčov, vždy som z nich však podvedome mala obavy. Predsa len, chlieb sa zje, aj keď nevyjde celkom podľa predstáv, ale také kváskové koláče, to už musí byť tip-top! Keďže som však niekoľkokrát piekla aj biely koláč z kvásku, získala som viac odvahy. A tak som skúšala a vyladila tento recept, podľa ktorého sa mi daria nielen pečené buchty. Môžete ho tvarovať a plniť podľa fantázie a u nás boduje efektný čokoládový veniec.

Rozkvas z pšeničného kvásku

Rozkvas pripravujem z pšeničného kvásku. Je dobré mať silný aktívny kvások, preto ho prikrmujem raz za týždeň a občas “oživím”. Ak máte len ražný kvások, môžete ho použiť. Vtedy je lepšie aspoň dva dni vopred tento ražný kvások prerábať na pšeničný.
Urobte to tak, že 1 ČL ražného kvásku zmiešate s 50 g hladkej pšeničnej múky a 50 ml vody. Po 12 hodinách odoberte zase len lyžičku kvásku a zas zmiešajte s múkou a vodou. Toto zopakujte 3x. Potom už kvások môžete prikŕmiť ako na recept.
Rovnakým spôsobom “oživujem” kvások, keď je slabší, menej aktívny, alebo ak sme boli doma chorí, lebo aj to vie kvások oslabiť.

Takéto kváskové koláče sa dajú pripraviť aj z lievito madre, nemám s ním však zatiaľ skúsenosť.

Ak nestíhate pripraviť pečené buchty z kvásku, možno vás poteší môj recept na pečené buchty z droždia. Nájdete tam aj tipy na iné náplne než slivkový lekvár.

Univerzálne kváskové cesto na koláče

  • 200 g rozkvasu (100 g pšeničná hladká múka + 100 ml voda/mlieko + 1 PL materského kvásku)
  • 500 g múky na kysnuté cesto (alebo klasickej hladkej múky špeciál)
  • 260 ml plnotučného mlieka
  • 1 vajce
  • 3 PL cukru
  • 0,5 dcl oleja
  • 1/2 ČL soli

Na pečené buchty:

+ slivkový lekvár

+ olej na vymastenie/papier na pečenie

Rozkvas si pripravíme 9-12 hodín vopred. Keď je rozkvas hotový, v mise zmiešame všetky suroviny a mixérom alebo ručne vymiesime tuhšie hladké cesto. Trvá to približne 15 minút.
Cesto necháme kysnúť buď pri izbovej teplote 3-5 hodín (v závislosti od teploty/ročného obdobia) alebo v chladničke 12 hodín. Po vykysnutí prehnetieme a rozvaľkáme.
Cesto nakrájame na štvorce 5×5 cm a plníme slivkovým lekvárom. Vytvarujeme buchty, ktoré natierame po bokoch olejom a ukladáme do vymasteného pekáča.
Necháme vykysnúť ešte 1-2 hodiny, buchty zväčšia svoj objem.
Rúru rozohrejeme na 200 st. C. Buchty pečieme pri 180 st. C 30-40 minút podľa skúseností s rúrou.

Radi pečiete z kvásku? Pozrite aj ďalšie moje recepty na pečivo.

Ak vyskúšate toto univerzálne kváskové cesto na koláče a upečiete z neho kváskové buchty alebo iné koláče, podeľte sa o to v komentároch.

Ela

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.