logo

Jeseň a recepty z tekvice

Podeľ sa týmto článkom s priateľmi

Celkom presne si pamätám, aký vzťah som mala k tekvici celé detstvo. Môj otec si ju vždy na jeseň piekol v rúre, len tak pokvapkanú olivovým olejom. Veľmi mi to vtedy nevoňalo a vždy, keď nás núkal, som ohŕňala nosom. A to už nehovorím o tekvicovom prívarku, ten som nemohla ani cítiť. Je sranda, že teraz sa pečenej tekvice neviem dojesť, robím z nej placky aj koláče. K zmene v našom vzťahu došlo v čase, keď som experimentovanie v kuchyni povýšila na pravidelnú záľubu. To vám už dôjdu nápady na kuracie prsia na sto spôsobov a potešíte sa aj takej tekvici.

Jeseň nikdy nepatrila medzi moje obľúbené ročné obdobia. Najskôr to bolo pre návrat do školy po prázdninách, v práci sme zasa po letných dovolenkách doháňali čo sa dalo a pracovné tempo sa do Vianoc už len zrýchľovalo. Tento rok je iný. Vďaka materskej a môjmu zlatému synčekovi sme takmer každý deň na prechádzke v prírode.

V priamom prenose sledujem príchod jesene a všetky krásne odtiene žltej, červenej a hnedej, ktoré postupne nahrádzajú živú zeleň lesa. Dni už nie sú horúce, som však vďačná, ak sú slnečné a občas pri kočíkovaní sŕkam horúci čaj. Napriek tomu, že ako čerstvá mama veľa vecí nestíham, počas našich prechádzok mám čas spomaliť a popremýšľať. Aj preto si jeseň zrazu viac vážim a už sa teším ako budeme s Viktorkom takto o rok zbierať farebné listy a suché šišky.

Ale keďže som vám sľúbila recepty a zatiaľ sa len rozpisujem, poďme na ne :) Na blogu sa už nazbieralo niekoľko chutných tekvicových receptov naslano aj na koláčový spôsob. Najmä moje sladké recepty z tekvice majú u najbližších úspech a tak sa k týmto tekvicovým sladkostiam každý rok na jeseň rada vraciam. Dúfam, že si vyberiete z jednych aj druhých!

Slané recepty z tekvice:

Tekvicové placky

Tekvicová polievka

Pečené stehná so zeleninou z jedného pekáča

Tekvicovo-cícerový šalát

Slané tekvicové tyčinky

 

Sladké recepty z tekvice:

Čokoládové brownies so skrytou tekvicou

Bezlepkový tekvicový koláč

Šťavnatá orechová torta

Krehké tekvicové taštičky

Tak čo vyskúšate vy? Podeľte sa o vaše výtvory a nezabudnite pridať hashtag #zosrdcadohrnca ;-)  Facebook   Instagram

 

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.