logo

Drink Hugo

Podeľ sa týmto článkom s priateľmi

Tak ako sa pred pár rokmi stal hitom letných dní Aperol spritz, sa teraz obľube teší drink Hugo. Alebo je to len môj pocit? Pravdou je, že doma si radi pripravujeme bazový sirup a ten domáci je pre koktail Hugo skvelým základom. Dopĺňa sa so šumivým vínom, bublinkovou minerálkou, limetkou a lístkami mäty. To je predsa kombinácia, ktorá sa v lete neodmieta!

Keď mi ho prvýkrát pripravila švagriná, vedela som, že toto sú moje chute. Ľahké, nepresladené a osviežujúce drinky, sem s nimi :) Skvelé je, že sa dá pripraviť aj v nealko verzii, dnes už totiž nie je problém zohnať nealkoholický sekt alebo prosecco. Veď aj mamy na materskej žúrujúce so svojími deťmi na balkóne pri nafukovacom bazéne si zaslúžia výdatné občerstvenie. Pripravte si teda osviežujúci drink Hugo!

Ďeťom môžete spríjemniť letné chvíle napríklad skvelou melónovou limonádou. Lebo síce platí, že najlepšie uhasí smäd čistá voda, ale v lete jej už niekedy mám dosť :)

Množstvá nechám na vás, ja to stále robím len tak od oka. Minerálku a šumivé víno dávam v rovnakom pomere. Ak používate nealkoholický sekt, minerálku môžete aj vynechať.

  • bazový sirup
  • prosecco (alebo iné suché šumivé víno)
  • sýtená minerálka
  • kocky ľadu
  • pár lístkov mäty
  • limetka alebo citrón

Ak pripravujete drink Hugo pre väčšiu skupinu ľudí, pripravte ho do džbánu a hneď rozlejte do pohárov. Najlepší je totiž čerstvý.

Do džbánu nalejeme bazový sirup, pridáme šťavu z limetky, pár lístkov mäty (podrviť v rukách), pár kociek ľadu. Zaliať minerálkou a proseccom (rovnaký diel, alebo aj nie :D ) a podávať. Nazdravie!

Ak vyskúšate drink Hugo podľa môjho receptu, podeľte sa o to v komentároch.

Ela

2 thoughts on “Drink Hugo”

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.