logo

Jednoduché wafle

Podeľ sa týmto článkom s priateľmi

Odkedy sme si kúpili wafľovač, som tieto jednoduché wafle pripravovala už veľakrát. Aspoň desaťkrát si myslím, a to už je dosť, nie? Lebo wafľovač nemáme desať rokov, ale ani nie rok. Z toho mi vychádza, že wafle mávame tak raz za mesiac. Možno aj častejšie, lebo niekedy pripravujem aj tieto bezlepkové. Ale toto sú jednoduché wafle a volajú sa preto tak, ako sa volajú, lebo suroviny na nich nájdete v chladničke a špajzi vždy. Ak sa teda u vás doma bežne nachádza múka, cukor, vajce a mlieko. Tento recept nie je žiadna veda a dokonca som ho iba obkukala od Jamieho Olivera, takže kredit za sladké raňajky tentokrát ide šéfkuchárovi bez čapice. Ale hovorím, že som ich už aspoň desaťkrát otestovala. Pre vás! :) A teda chcem vám povedať, že pomery fungujú presne ako sú, už nič nemeňte. Iba že by ste do cesta chceli pridať ešte napríklad takú škoricu. Škoricu by znieslo. Ale inak sa držte receptu. Cesto si urobte večer, odležané v chladničke bude tip top. Z tejto dávky mi vyjde šesť waflí, čo je akurát pre nás na raňajky.

Môj strop sú dve wafle, ale to si ich ešte všeličím dochutím – džem, orechové maslo, alebo ovocné coulis. Keby ste chceli niečo špeci, vyšľahajte si k nim aj šľahačku. Takto so šľahačkou sa niekedy predávali gofry v stánkoch na námestí, pamätáte? A vy ich vlastne ako voláte, wafle či gofry?

Jednoduché wafle

  • 150 g hladkej múky
  • 1 ČL prášku do pečiva
  • 1 ČL cukru
  • 1 veľké vajce
  • 240 ml mlieka
  • vanilka

Recept oplýva jednoduchosťou samou. Všetky suroviny spolu zmiešať a nechať odstáť aspoň 15 minút, alebo aj cez noc v chladničke. Wafle sú skvelé s džemom, roztopenou čokoládou alebo jablkovým maslom. Alebo všetkým dokopy. Milujem sladké raňajky :)

TIP: Pre extra nadýchané wafle si oddeľte bielko od žĺtka. Bielko vyšľahajte na tuhý sneh a zľahka vmiešajte do cesta. Hotové cesto hneď použite.

Ak vyskúšate jednoduché wafle podľa tohto receptu, podeľte sa o to v komentároch.

Ela

17 thoughts on “Jednoduché wafle”

  1. Výborné wafle a hlavne jednoduché. Akurát by som ocenila ku jedlám aspoň orientačné hodnoty kalorické. Ďakujem

  2. zdravim p. Ela, nechal som sa inspirovat, mierne upravil ( +jogurt, +rozpustene maslo naviac ) celkom mi to vyslo, zaprasilo sa len tak potom.
    dakujeme

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.